Młode bieliki z terenów Nadleśnictwa Turek ponownie zostały zaobrączkowane. Coroczna akcja prowadzona wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów pozwala śledzić losy jednego z najbardziej majestatycznych gatunków ptaków drapieżnych w Polsce. Obrączkowanie młodych bielików w Nadleśnictwie TurekTegoroczna akcja odbyła się w miniony weekend i – jak podkreślają leśnicy – była kolejnym etapem wieloletnich działań prowadzonych na rzecz ochrony...
Czytaj więcej na
https://www.turek.net.pl/miasto/40880-mlode-bieliki-zaobraczkowane-coroczna-akcja-w-nadlesnictwie-turek
Źródło
Turek.net.pl
Kategoria
Miasto i powiat
Opublikowano
13-05-2026






























