Społeczeństwo 2.0 na ratunek Julkowi

piątek 16 marca 2018 10:00

Cel internetowej zbiórki „Dla Julka” został dziś zrealizowany. Wirtualna kwesta będzie trwać jednak do 3 kwietnia. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności udało się na dzień dzisiejszy zebrać prawie 820 tys. zł na leczenie 3,5-letniego chłopca walczącego z rakiem. Nie było kwestujących wolontariuszy, serduszek i koncertów. Było cicho i skromnie. Ale tylko pozornie, gdyż tytaniczna praca mieszkańców Turku i okolic (ale też ludzi spoza naszego miasta!) odbyła się w internecie. A dokładnie na facebookowej grupie „Licytacje dla Julka”.

Od 21 lutego do dziś na naszych oczach miał miejsce mały cud. W 3 tygodnie udało się zebrać prawie 820 tys. zł. Wszystko to na leczenie 3,5-letniego Juliana, który walczy z nowotworem złośliwym. Po operacjach i chemioterapii chłopiec poddany został immunoterapii, która zakończyła się dla dziecka zatruciem układu nerwowego. Lekarze przerwali leczenie, a Julek chwilowo przestał chodzić. Chłopiec dochodził do siebie przez 3 miesiące. Niedawno pojawiła się kolejna szansa na to, aby rak nie powrócił – leczenie w USA. Jego koszt wyceniono na 820 tys. zł.

Akcja odniosła spektakularny sukces. I właśnie za ten sukces dziękuje wszystkim tata Julka. - Nasza wdzięczność jest bezgraniczna – pisze, oczywiście przez internet, Bartek Komajda.

Zbiórka zainspirowała mieszkańców Turku i Uniejowa do działań w realu. Niebawem odbędzie się mecz "Tura 1921", a dochód z biletów będzie przekazany na leczenie Julka. Teatralna grupa z Przystani wystawi w Uniejowie spektakl, a młodzi społecznicy z Turku szykują charytatywny koncert.

Internet stworzył nową sferę społeczną. Społeczeństwo 2.0 wytwarza mnóstwo głupot, hejtu, spamu oraz fake newsów. Ale może też przyczynić się do ratowania zdrowia i życia, do jednoczenia mieszkańców małych i dużych miejscowości oraz robienia rzeczy pięknych i wzniosłych. Dziś dał szansę Julkowi. A może dał też szansę nam, małej, rzeczywistej społeczności Turkowian?

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl
Czas generowania strony 0.124/sql: 67