Kadeci MKS MOS Turek awansowali do Finału Wojewódzkiego

sobota 7 lutego 2015 15:00

W dniu 1 lutego 2015 odbył się turniej półfinałowy piłki siatkowej w Pile. Trzy zespoły: SMS JOKER Piła, MKS MOS Turek i Energetyk Poznań walczyły o wejście do Finału Mistrzostw Wielkopolski WZPS.

Drużyna w składzie:  Dominik Calak, Damian Gadomski,  Adrian Najmrocki, Michał Spych,  Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Mateusz Górski, Norbert Pantachowicz, Dawid Urbanowski udowodniła, że liczą się w Wielkopolsce.

Wynik losowania zadecydował o kolejności rozgrywanych meczy. Pierwszym z naszych rywali został Energetyk Poznań. Początek spotkania był nerwowy, gdyż waga tego spotkania decydowała o zapewnieniu sobie miejsca wśród najlepszych. Energetyk rozpoczął  mecz na wysokim poziomie, jednak w konsekwencji to my dyktowaliśmy tempo gry co potwierdził wynik 3: 0 dla MKS MOS Turek.

Po krótkiej przerwie graliśmy kolejny mecz z SMS JOKER PIŁA - najwyższym zespołem w lidze. Wzrost zawodników robił kolosalne wrażenie, lecz mimo to nasi chłopcy, zwłaszcza w drugim secie, walczyli jak równy z równym. Wraz z upływem czasu  w trzecim secie zaczęło odzywać się zmęczenie, wywołane poprzednim meczem z ENERGETYKIEM, stąd ten niekorzystny dla nas wynik 0:3 dla Piły.

W finale drużyna ma zamiar walczyć i pokazać się z jak najlepszej strony i godnie reprezentować Miasto Turek i Powiat Turecki. Zapraszamy na Finał Mistrzostw Kadetów WZPS, 14-15 lutego 2015.