Komendant wyróżnił policjantów

czwartek 17 marca 2016 13:00

Komendant Powiatowy Policji w Turku  insp. Waldemar Wilczewski wyróżnił policjantów za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Policjanci za swe działania na rzecz ratowania życia i zdrowia otrzymali  promesy nagrodowe.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Turku. W trakcie odprawy służbowej w obecności kadry kierowniczej Turkowskiej komendy wręczono promesy nagrodowe. Otrzymali je z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Turku insp. Waldemara Wilczewskiego policjanci realizujący wzorowo zadania służbowe.  Zaangażowanie wyróżnionych policjantów podczas służby doprowadziło do zatrzymania osób poszukiwanych oraz sprawców wielu przestępstw.

Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują policjanci którzy ratowali życie i zdrowie ludzi.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Komendant Powiatowy Policji w Turku nagrodził policjantów którzy w dniu 20 lutego 2016r. w czasie pożaru zaistniałego w budynku wielorodzinnym przy ul. gen.Mieczysława Smorawińskiego wspierali działania straży pożarnej. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych funkcjonariusze Policji wykazali się dużym zaangażowaniem podczas ewakuacji mieszkańców.  Zabezpieczyli teren prowadzonych działań przed dostępem osób postronnych oraz udzielali psychicznego wsparcia ewakuowanym  mieszkańcom.

Osobiste gratulacje przekazał p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku st.bryg. mgr inż. Dariusz Stasiak.

Na  szczególne wyróżnienie zasłużyli także policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej  którzy w dniu 7 marca 2016r. w miejscowości Kowale Pańskie podczas interwencji uratowali niedoszłego samobójcę. Dzięki ich postawie mężczyźnie który podjął próbę samobójczą poprzez powieszenie nic poważnego się nie stało.

Jeden z policjantów  który uratował niedoszłego samobójcę w dniu 24 lutego 2016r. brał udział w czynnościach ratowania życia inne niedoszłego samobójcy. W dniu 24 lutego 2016r. Dyżurny KPP w Turku odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie. Z jego treści wynikało, że mieszkaniec Łodzi chce utopić się w zbiorniku wodnym w miejscowości Dąbrowa.  Dzięki szybkiej reakcji i znajomości topografii terenu dwaj policjanci którzy błyskawicznie dojechali na miejsce zauważyli mężczyznę z plecakiem w którym znajdowały się kamienie. Natomiast plecak był tak zabezpieczony, aby nie można go było zdjąć. Mężczyzna podążał już w kierunku zbiornika lecz został powstrzymany przez policjantów.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl