Inauguracja akcji „Odblaskowa Gmina”

czwartek 13 listopada 2014 18:00

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół, dla których Gmina Turek jest organem prowadzącym, Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Turku  mł. insp. Grzegorzem Gibaszkiem, zainaugurowali akcję „Odblaskowa Gmina”. 

Inauguracja akcji miała miejsce 3 października 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słodkowie. Celem akcji jest uświadomienie uczniom jak ważny element ubioru stanowią kamizelki i inne elementy odblaskowe. Noszenie odblasków jest doskonałą formą zapewnia dzieciom i młodzieży widoczności na drodze. Już nawet jeden element odblaskowy na ubraniu czy plecaku zwiększa bezpieczeństwo naszych milusińskich.

Podczas piątkowego spotkania rozdano wszystkim uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie kamizelki odblaskowe oraz zawieszki odblaskowe.


10 października 2014 r. odblaski zostaną rozdane uczniom w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie. Natomiast 16 i 17 października odblaski otrzymają uczniowie pozostałych szkół prowadzonych przez Gminę Turek.

W ramach zainaugurowanej akcji rozdanych zostanie 950 kamizelek odblaskowych i ponad 1.000 zawieszek odblaskowych.

źródło: UG Turek

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl