Gramofony, patefony czyli muzyka w stylu retro

14-09-2012 18:00

HARMONOGRAM

OPIS IMPREZY

HARMONOGRAM

18:00
Otwarcie wystawy

plakat

OPIS IMPREZY

Rodzaj imprezy:
Wystawy

Choć wielu osobom trudno w to uwierzyć, nie zawsze ludzie bawili się  przy melodic death metalu czy dubstepie, na dodatek puszczanych z głośników wieży Hi-Fi czy jeszcze nowocześniejszego sprzętu. Chętni, gotowi dobitnie przekonać się o tym, że muzyka miała się doskonale nawet przed erą iPodów i innych wynalazków mogą to uczynić, odwiedzając wystawę “Ze starej płyty melodia płynie!”, która zagości w  Muzeum Rzemiosła Tkackiego w  Turku.

Podczas trzeciego weekendu września w Turku odbędzie się II Festiwal „Mehofferowskie Klimaty” czyli impreza, której ideą jest promocja miasta poprzez przeniesienie na dwa dni turkowian w czasy międzywojnia. Motywem przewodnim wydarzenia będzie nieme kino, ale osoby, które chciałyby przekonać się, jak „brzmiały” lata 20. czy 30. XX wieku otrzymają doskonałą ku temu okazję. Melomanów i pasjonatów muzyki oraz jej historii zaciekawi na pewno wystawa “Ze starej płyty melodia płynie”, która pozwoli także laikom dowiedzieć się, jak prezentowali się „pradziadkowie” dzisiejszych „MP-trójek”. Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w piątek 14 września, o godz. 18:00.

Cóż dokładnie będzie można zobaczyć, odwiedziwszy wspomnianą wystawę? Jak informuje Muzeum Rzemiosła Tkackiego w  Turku, sporą atrakcją będą na pewno rozmaite „old-schoolowe” odtwarzacze muzyki, takie jak gramofony akustyczne i elektryczne (w tym: szafkowe, stołowe, tubowe, walizkowe oraz chlebakowe) oraz różnego rodzaju radioodbiorniki. Na wystawie nie zabraknie także dawnych nośników utworów muzycznych czyli płyt patefonowych i węglowych. Jakby tego było mało, zainteresowani będą mogli rzucić okiem na dawne wydawnictwa muzyczne.

Wystawę “Ze starej płyty melodia płynie” w  Muzeum Rzemiosła Tkackiego w  Turku będzie można oglądać za darmo.

Opracował: AW

 
 
Pozostałe imprezy

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl - Turkowski Informator Kulturalny (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl