Pierwszy Dzień Wiosny w Kowalach Pańskich - dniem Rocznicy Chrztu Polski

środa 23 marca 2016 16:00

W dniu 21 marca uczniowie cofnęli się o 1000 lat, do czasów Mieszka I, który podjął jakże ważną decyzję dla Polski - postanowił przyjąć chrzest. W związku z tym uczniowie przybyli do szkoły w strojach Mieszka, Dobrawy, lub słowiańskich.

W klasach I - III szkoły podstawowej, gimnazjalistki przeprowadziły warsztaty przybliżające tę tematykę a uczniowie klasy VI odegrali scenkę obrazującą Chrzest Polski. Ten wiosenny poranek uczniowie spędzili na przygotowaniu konkursowego plakatu upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz szlifowaniu wiedzy do konkursu Chrzest 966-2016.

Zaangażowania i pracy nie brakowało nikomu, bowiem uczniowie wykonali również Marzanny, które ucharakteryzowane były na Mieszka i Dobrawę. Każda klasa przygotowała inscenizację jednej z legend polskich. Pomysłowość uczniów przeszła nasze oczekiwania. Zwieńczeniem obchodów był wspólny przemarsz ulicami Kowali Pańskich przypominający, jakże ważny dla Polski i Polaków, historyczny fakt przyjęcia chrztu przez Mieszka.

Na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie i przedstawienie dwugodzinnej pracy, w które moc energii włożyli przedstawiciele samorządów uczniowskich. Rozstrzygnięto konkursy na prace plastyczne, strój Mieszka i Dobrawy lub słowiański oraz plakat i wręczono nagrody.

Taka forma obchodów rocznicy Chrztu Polski była dla uczniów ciekawą i nietypową lekcją historii.  

materiał prasowy

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl