Miejska Biblioteka z tytułem TEMPLUM LIBRI

czwartek 20 sierpnia 2015 19:00

Nie wszyscy wiedzą, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zdobyła niedawno tytuł TEMPLUM LIBRI za serię wydawniczą Bibliotheca Turcoviana.
Tytuł ten nadawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. To nie lada wyróżnienie w skali całego województwa, bowiem na jego obszarze znajduje się – jak podaje serwis Biblioteki Narodowej aż 700 bibliotek.

Jak mówi Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydawana przez naszą bibliotekę seria wydawnicza jest idealna do tworzenia kolekcji materiałów dotyczących Wielkopolski, które tworzą nasze dziedzictwo regionalno – kulturowe. Tym bardziej gratulujemy, że praca i zaangażowanie pracowników biblioteki zostały docenione.

Warto nadmienić także, że nasza biblioteka włączyła się do projektu: Cyfrowe Regionalia – Wielkopolska, który ma na celu poprawę dostępu do kultury oraz uczestnictwa w życiu kulturalnym na terenach wiejskich i wiejsko – miejskich poprzez modernizację i budowę infrastruktury bibliotecznej oraz digitalizację zasobów polskich muzeów, bibliotek i archiwów.

Jako wydawca książek Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła do projektu 10 tytułów książek wydanych w serii „Bibliotheca Turcoviana", których nakład został wyczerpany lub jest już na wyczerpaniu.

Źródło: miastoturek.pl

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl