Albertiana 2015

sobota 28 lutego 2015 14:00

W dniu 13 lutego 2015 roku grupa teatralna „Makuszaki” z SOSW w Turku wystawiła przedstawienie pt. „Cyrk wita Was” na XV Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2015 we Wrocławiu. Festiwal organizowany jest każdego roku przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację Brata Alberta.

Na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek dzieci w spektaklu wykazały się swoimi umiejętnościami prezentując  magiczne sztuczki, tresurę zwierząt oraz cyrkowe akrobacje. Grą aktorską wywołali na widowni gromkie brawa oraz salwy śmiechu, do których najbardziej przyczynili się klowni.

Jury po obejrzeniu dziewięciu przedstawień grup teatralnych wybrało trzy najlepsze spektakle. Wśród zwycięzców na II miejscu zaklasyfikowano naszych młodych artystów. W nagrodę dzieci wyjadą na Galę Finałową, która odbędzie się 9 marca 2015 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego  w Krakowie.

Imprezy takie jak ALBERTIANA udowadniają, że niepełnosprawność nie ogranicza, wręcz przeciwnie, motywuje do działania. Dzieci zdobywają wiedzę w atrakcyjny sposób, uczą się odpowiedzialności, koleżeńskości i  tolerancji. Bycie ,,aktorem” dowartościowuje dzieci, sprawia, że zaczynają wierzyć w siebie, wiąże się także z przełamaniem wstydu i nieśmiałości.

W spektaklu wystąpili: dyrektor cyrku – Magdalena Mikołajczyk, magik – Dawid Kuśmierczak, zajączki – Adam Kochanowski, Ewelina Kowalewska, treser słoni – Marlena Perlińska, słonie – Bartosz Skonieczny, Szymon Janiak, Mateusz Fret, żongler – Natalia Bystra, linoskoczek – Wiktoria Paczkowska, siłacze – Michał Jesiołowski, Oskar Andrzejak, klowni – Katarzyna Żurawska i Przemysław Światłowski.

Aktorów do występu przygotowały i sprawowały opiekę podczas wyjazdu: pani Beata Szczesiak, pani Małgorzata Wawrzyniuk i pani Elżbieta Kociołek.

 źródło: www.powiat.turek.pl

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl