Opowiadanie Świata - podsumowanie

niedziela 21 grudnia 2014 19:00

W piątek oraz sobotę, 12 i 13 grudnia 2014 r., zakończono jesienny cykl widowisk narracyjnych i warsztatów dla dzieci, rodziców i nauczycieli organizowanych przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Poznania, we współpracy z Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera i Tygodnikiem „Echo Turku”.
Celem widowisk było zaznajomienie uczestników z opowieściami z różnych zakątków świata. Widowiska połączone były z warsztatami plastycznymi, podczas których najmłodsi wykonywali prace związane z opowiadanymi historiami. Gościem ostatniego w tym roku widowiska narracyjnego z cyklu „Na styku światów" był Daniel Gallo – opowiadacz, aktor i klaun z Meksyku.

Dzieci i dorośli, którzy w sobotnie popołudnie przyszli do muzeum, uczestniczyli w wyjątkowym przedstawieniu, w którym przeplatały się z sobą opowieści, piosenki, zabawy i magiczne sztuczki. Bohaterami opowiadanych historii byli m.in. kogut, który miał czkawkę, zakochany Gorak i groźny lew, który wystraszył się własnego odbicia. W tym sezonie swoimi opowieściami uraczyli nas także inni meksykańscy artyści: Gala Ronquillo Moran i Marconio Vazquez.

Widowiska powstały dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Unii Europejskiej w ramach programu E-Motive.

źródło: www.miastoturek.pl 

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl