Malanowska młodzież zaśpiewała na wesołą nutę

czwartek 30 października 2014 10:00

W minioną niedzielę w Malanowie spotkali się miłośnicy dobrej muzyki i pięknych głosów. 26 października odbył się tam Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”.
Wydarzenie gościła Świetlica Wiejska w Malanowie. Przegląd adresowany był do do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Malanów. Występy 21 uczestników festiwalu oceniała publiczność, jak również Jury, w skład którego weszły trzy panie: Marzena Świderska, Anna Leszczyńska i Joanna Adamczyk. Gdy Jury udało się na naradę, czas publiczności umiliły występy zespołów Akcent i Akord. W trakcie imprezy wszystkim zebranym zaprezentowali się też współpracujący obecnie z sobą członkowie zespołów Jarzębinki, Tradycja oraz chóru malanowskiego gimnazjum pod dyrekcją Katarzyny Tomczyk.

Choć festiwal piosenki to dla dzieci i młodzieży głównie dobra zabawa oraz zdobywanie scenicznych szlifów, to jednak impreza rządziła się swoimi prawami, które zakładały wyłonienie zwycięzców. Wśród uczestników w wieku do 10 lat najlepszymi okazali się odpowiednio: Maja Grzelka (SP w Malanowie), Karol Kąciak (SP w Malanowie) i Oliwia Bukowiecka (SP w Dziadowicach), w kategorii 11-13 lat triumfowały Nikola Kulawiecka (SP w Miłaczewie), Nikola Stróż (SP w Malanowie) i Julia Wieczorek (SP w Malanowie), a w przypadku gimnazjalistów I miejsce swym występem wywalczyła Kinga Augustyniak, a tuż za nią na lokatach nr II i III znaleźli się Katarzyna Antczak  i Jakub Białas. Grand Prix festiwalu powędrowało do Karoliny Koralewskiej, z kolei z największego uznania w oczach publiczności cieszyć się mogła Katarzyna Antczak.

VII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na wesołą nutę" odbył się dzięki Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl