Mehofferowsko–serowe klimaty na poznańskich targach

piątek 17 października 2014 13:00

Ofertę Turku można było zobaczyć na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOUR SALON 2013, które odbywały się w dniach 17-19 października w Poznaniu. Na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej prezentowano atrakcje turystyczne miasta Turku i powiatu tureckiego.

Hasło promujące miasto, czyli „Turek – miasto w klimacie Mehoffera" budziło ogromne zainteresowanie osób odwiedzających halę targową. Pytano głównie o powiązania Mehoffera z naszym miastem, o dzieła, które znajdują się w kościele NSPJ w Turku, a także o przebudowane i zmodernizowane Muzeum Miasta Turku. Zwiedzający interesowali się również serami „Turek", dopytywali o miejsce ich powstawania oraz rodzaje, a dzięki uprzejmości Mleczarni Turek mogli również spróbować niektórych smaków. Goście odwiedzający stoisko Turku otrzymywali foldery informacyjne, ulotki, drobne upominki i gadżety.

Oprócz osób prywatnie zainteresowanych miastem Turek stoisko odwiedziło mnóstwo przedstawicieli biur turystycznych, przewodników i pilotów wycieczek. Interesowały ich zabytki, szlaki rowerowe i konne, dopytywali o bazę noclegową i możliwości spędzania wolnego czasu.

źródło: miastoturek.pl

 
 
Poczytaj sobie...

Więcej informacji: Wikipedia o Turku | Wikipedia o Powiecie Tureckim

Więcej turkowskich stron:

Katalog stron Turku i powiatu
www.turek.info.pl
Wszelke prawa zastrzeżone Turek.pl | Informator Miejski (2012)
Wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych na stronach wyłącznie za zgodą autorów.
projekt i realizacja online24.pl